Agenda

AREA - Setmana Internacional de la Dansa 2023

Del 24 al 30 d'Abril del 2023

Alegre de Dalt 55 Bis 1ºB, Barcelona

10h a 22h

Activitat gratuïta

Area, Espai de Dansa i Creació

https://www.areadansa.com/

info@areadansa.com

627452745

Del dilluns 24 al divendres 28 d’abril
PORTES OBERTES a Area, Espai de Dansa i Creació 10h-20h
"BARRA LLIURE" de classes per els alumnes apuntats al abril i classes a 9€ per a tothom
Consultar horaris a www.areadansa.com Classes Regulars

Tallers i classes gratuïtes impartides per els alumnes de Formació

Magazine d’entrevistes de Dolores García, Miriam Marcé, Iria Busquets i Héloïse Giraud
Exposició de fotos: Anna Riu
YESNO instal·lació: Peter Zelei

- Portes obertes per poder passejar-se per les classes i veure com son des de dins Horari: de dilluns a divendres de 10h a 20h

ENTRADA LLIURE

Del 24 i 28 d'abril a AREA CLASSES i TALLERS a AREA

Dilluns 24 d’abril
De 10h a 13h Taller de creació Imparteix: Peter Zelei
De 10h a 11.30h Classe d’acroioga Imparteix: Vassilis Maltampes
De 17h a 18.30h Dance Hall Imparteixen: Delia Mayol i Anna Riu

Dimarts 25 d’abril
De 10h a 13h Taller de creació Imparteix: Peter Zelei
De 11h a 12.30h Acting skills in dancing Imparteixen: Alina Krutskikh i Alena Krutskikh
De 17h a 18.30h Classe de contemporani Imparteixen: Ángela Chávez

Dimecres 26 d’abril
De 10h a 13h Taller de creació Imparteix: Peter Zelei
De 15h a 17h Taller Carreteando con Tietes ritmes llatí-americans populars Imparteixen: Cristóbal Espinoza i Mailen Fonseca
De 17h a 18.30h Taller Not Urban Not Contemporary Imparteix: Valya Zubareva

Dijous 27 d’abril
De 12h a 13.30h Classe bàsica de breaking Imparteix: Minka Konkol
De 15h a 17h Taller de Creació Imparteixen: Ángel Kashijin i Annick Bienz
De 17h a 18.30h Classe de Contemporari Imparteix: Jaime Ruiz

inscripcions a info@areadansa.com

Del 21 d’abril al 5 de maig a AREA Performances

Dilluns 24 d’abril a AREA i plaça Joanic
De 18h a 19h (No) cambiaré 10 años en 10 minutos performance: Minka Konkol

De 19h del dilluns a 19h del dimarts APERTURE 24 hores de dansa participativa plaça Joanic
coordinen: Vassilis Maltampes i Annick Bienz

Dimecres 26 d’abril a AREA
De 19h a 20h (No) cambiaré 10 años en 10 minutos performance: Minka Konkol

Del 24 i 28 d'abril a AREA CLASSES i TALLERS a altres espais

Dilluns 24 d’abril Tallers
De 16h a 17h Taller de moviment i dansa Residencia de Gent Gran SIRACUSA
Imparteixen: Cristóbal Espinoza i Shir Garsti

Tallers dimarts 25 Tallers
De 16h a 17h Taller de moviment i dansa Casal de Gent Gran Penitents
Imparteixen: Cristóbal Espinoza i Shir Garsti

De 18h a 19h Taller Carreteando con les Tietes ritmes llatí-americans populars XAMFRA
Imparteix: Cristóbal Espinoza i Mailen Fonseca

Tallers dijous 27 Tallers
De 16.15h a 17.15h Taller de moviment i dansa Casal de Gran Montmany
Imparteixen: Cristóbal Espinoza i Shir Garsti

De 16h a 17h Taller de breaking per a trencar cicles emocional Club Social Salut Mental Gràcia
Imparteix: Minka Konkol ajudant: Yasmina Naim

DIVENDRES OBERT 20h actuacions a AREA

Jeux de mains jeux de vilains coreògrafes i Intèrprets: Héloïse Girau i Marilou Menetrey
El camino por explorar coreògraf i intèrpret: Jaime Ruiz
Repetition Coreògrafa i Intèrpret: Elli Dikaiakou
Roots Coreògrafa i Intèrpret: Clara Cunill
All the things I ever wanted to show Coreògraf: Peter Zelei i Intèrpret: Peter Zelei i Ángel Kashijin
(No) cambiaré coreògrafa i intèrpret: Minka Konkol
die Essenz der Abwesenheit coreògrafa i intèrpret: Gala Gómez Burlet
Lenguaje Corporal Coreògraf i intèrpret: Stella Nasiakou
Liquid source of dreaming Coreògrafes i Intèrprets: Katerina Bezeranou i Elli Dikaiou
Pétalos Coreògrafs i Intèrprets: Ester Lanuza Alvarez, Annick Bienz, Shir Gartsi, Ángel Romano, Erika Troya, Ines García Pertierra, Luisa Corradi i Stella Nasiakou
Bulerias Coreògraf Daniel Rosado
Intèrprets: Héloïse Giraud, Ángela Chavez, Marilou Menetrey, Mailen Fonseca, Magdalena Navarro, Jaime Ruiz, Cristóbal Espinoza, Íria Busquets Sanz, Qin Olive, Isi Ponto, Anna Riu i Delia Mayol

Bo d’ajut: 8€ 5€ alumnes d’Area i estudiants

AREA actua a diferents espais de la Vila de Gràcia

Dilluns 24 d’abril Auditori Jaume Fuster 17.30h a 18.30h
Composició instantània “Ballar les paraules” Intèrpret: ballarins del Programa de Formació
Composició instantània Intèrpret: ballarins del Programa de Formació
Coordina: Inés García

Dimarts 25 d’abril Ateneu de Fabricació 18h a 18.30h

All the things I never wanted to show Coreògraf: Peter Zelei Intèrprets: Peter Zelei i Ángel Kashijin
Neurilema Coreògrafa i Intèrpret: Yasmina Naim
Jeux de mains jeux de vilains Coreògrafes i Intèrprets: Marilou Menetrei i Héloïse Giraud

Dimecres 26 d’abril Bosc Turull - Aula ambiental 17h a 19h
Lenguaje Corporal Coreògraf i intèrpret: Stella Nasiakou
si Ponto i Stella Nasiakou
AMAR Coreògrafs: Luisa Corradi i Intèrprets: Ángel Kashijin i Carlota
All the things I never wanted to show Coreògraf i Intèrpret: Peter Zelei
Bulerias Coreògraf Daniel Rosado
Intèrprets: Héloïse Giraud, Ángela Chavez, Marilou Menetrey, Mailen Fonseca, Magdalena Navarro, Jaime Ruiz, Cristóbal Espinoza, Íria Busquets Sanz, Qin Olive, Isi Ponto, Anna Riu i Delia Mayol
Composició instantània Intèrpret: ballarins del Programa de Formació

Coordina: Erika Troya

Dijous 27 d’abril Espai Jove La Fontana 17.45h a 19.30h
Fractal Coreògrafa i Intèrpret: Dolores García
Batalanta Coreògrafes i Intèrprets: Alina Krutskikh i Alena Krutskikh
El camino por explorar Coreògraf i intèrpret: Jaime Ruiz
Quiet storm Coreògraf i intèrpret: Valya Zubareva
Jeux de mains jeux de vilains Coreògrafes i Intèrprets: Marilou Menetrei Héloïse Giraud
DABRIA Coreògrafes i Intèrprets: Marta Casado
Scape room Coreògrafa i Intèrpret: Celina Lindermayer
Bulerias Coreògraf Daniel Rosado
Intèrprets: Héloïse Giraud, Ángela Chavez, Marilou Menetrey, Mailen Fonseca, Magdalena Navarro, Jaime Ruiz, Cristóbal Espinoza, Íria Busquets Sanz, Qin Olive, Isi Ponto, Anna Riu i Delia Mayol

Divendres 28 d’abril De 18h a 19h Carrer Verdi
Aparadors en moviment Lloc Botigues del carrer Verdi
Coordina: Cristóbal Espinoza

Dissabte 29 d’abril De 10h a 18.30h Poble Espanyol
Dansa/Circuit per el Poble Espanyol Organitza: Anna Solergibert
https://www.poble-espanyol.com/

Diumenge 30 d’abril 10.30h a 11.30h Plaça del Sol
Fractal Coreògrafa i Intèrpret: Dolores García
El camino por explorar Coreògraf i Intèrpret: Jaime Ruiz
All the things I never wanted to show Coreògraf i Intèrpret: Peter Zelei
Frogs of Saturday Coreògrafs i Intèrprets: Annick Bienz, Erika Troya, Isi Ponto i Stella Nasiakou
Composició instantània Intèrpret: ballarins del Programa de Formació