Agenda

AREA - Setmana Internacional de la Dansa 2022

Del 25 de d'abril al 1 de de maig del 2022

Alegre de Dalt 55 Bis 1ºB, Barcelona

tot el dia

Activitat gratuïta

Area, Espai de Dansa i Creació

https://www.areadansa.com/

info@areadansa.com

93.210.78.50

AREA - Setmana Internacional de la Dansa 2022

Del dilluns 25 d’abril al diumenge 1 de maig celebrarem la Setmana Internacional de la Dansa amb actuacions, tallers i exposicions a Area i ballant a diferents espais de la Vila de Gràcia.

Durant la Setmana Internacional de la Dansa les activitats organitzades des d’Area sempre girat al voltant de com la meva dansa pot generar reflexió, denúncia, ser pont entre persones de diferents cultures i creences, facilitar la inclusió social, com pot transmetre bellesa i esperança, admiració i entusiasme ....

Que aquesta setmana sigui una oportunitat per a compartir, aprendre i seguir creixent.

Area, Espai de Dansa i Creació

Del dilluns 25 al divendres 29 d’abril

PORTES OBERTES a Area, Espai de Dansa i Creació 10h-20h

"BARRA LLIURE" de classes per els alumnes apuntats al abril i classes a 9€ per a tothom (mirar horaris)

Exposicions i instal·lacions:

Exposició “Ceras” de Ihune Barbadillo

Exposició “Diàlegs interns” de Idoia Palomar

Video Dansa de Aura Contreras

Magazine Digital de Marta Casado i Anna Solergibert

• Portes obertes per poder passejar-se per les classes i veure com son des de dins

Horari: de dilluns a divendres de 10h a 20h

ENTRADA LLIURE

Del 25 i 29 d'abril a AREA CLASSES i TALLERS a AREA diferents nivells

Dilluns 25 d’abril Tallers gratuït

De 11h a 13h Folk, des de les arrels Professores: Mercè Català Sala 3

De 12h a 13.30h Classe de Contemporani Professores: Cristóbal Santa Maria Cea Sala 2

Dimarts 26 d’abril Tallers gratuït

De 15h a 17h Danza tu Yoga Professora: Ángela Chavez Sala 1

De 15.30 a 18h Jam poetry dance Professora: Paula Erill Sala 3

De 19h a 20.30h Danses tradicionals mediterrànies Professors: Aggelos Gkiokas i Rand Shahda a la Plaça Raspall

Dimecres 27 d’abril Tallers gratuït

De 11.30h a 12.45h Taller coreogràfic fusió Professores: Miriam Marcé i Laura Amo Sala 3

De 17h a 18.30h Taller de Dansa “Integrant la diversitat” Professors: Aggelos Gkiokas Taller Sala 1

Dijous 28 d’abril Tallers gratuït

De 11h a 13h “Bailando el Arte Marcial” Professores: Ihune Barbadillo i Yasmina Naim Sala 2

Dissabte 30 d’abril Tallers gratuït

De 15h a 16h Taller de “Exploración en torno a la migración” Sala 3

Professors: Magdalena Navarro, Mailen Fonseca, Idoia Palomar i Jules Rodriguez

DIVENDRES, DISSABTE i DIUMENGE OBERT performances i actuacions a AREA

Divendres Obert Performances Divendres 29 d’abril 19.30h gratuït

He sigut jo? Intèrprets: Laura Font exposició interactiva Sala 3

Improvisació, musica i moviment Intèrprets: Aggelos, Lily Brömley 20 min Sala 2

Composició Instantània Intèrpret: Héloise Giraud, Marilou Menetrey 15 min Sala 3

Nada Coreògrafs i Intèrprets: Sabina Añez 10 min Sala 3

UNDERSTORY_JAM Guia: Pedro Rota 2 hores Sala 1+2

Dissabte Obert Actuacions Dissabte 30 d’abril 20h Bo d’ajut 5€

Tres moments amb tres cossos en tres cançons Coreògrafs i Intèrprets: Arlet Capella 12 min

Búfalo Coreògrafs i Intèrprets: CoCo Perro Ciego (Angie Bustos i Pau Camps) 12 min

Que no, que no escucho nada Coreògrafs i Intèrprets: Marta Casado 5 min

Dónde? No lo sé Coreògrafs i Intèrprets: Paula Erill i Andrea Verdugo 12 min

Solo Coreògrafs i Intèrprets: Gala Gómez 3 min

Shiro Coreògraf i Intèrpret: Miriam Marcé i Laura Amo 5 min

Cherry Coreògrafs i Intèrprets: Sergi Rodriguez 10 min

DAYSPRING Coreògrafs i Intèrprets: Lili Biczó 10 min

Camí Coreògrafs i Intèrprets: Clara Cunill 8 min

Out of Order Coreògrafs i Intèrprets: Claudia Auzinger 8 min

Diumenge Obert Actuacions Diumenge 1 de maig 20h Bo d’ajut 5€

Las siameses Raredesestruc Coreògrafs i Intèrprets: Ihune Barbadillo i Yasmine Naim 10 m

Transformation and journey of creature... Coreògrafs i Intèrprets: Swapnil Kulkarni 12min

Hazia (estracto) Coreògrafs i Intèrprets: Eder Goikoetxea i Suiti Sancho 12 min

Habitar Indescifrable Coreògrafs i Intèrprets: Cristóbal Santa María Cea 12 min

“Oh Dios mio” Coreògrafs i Intèrprets: Ihune Barbadillo 12 min

De-tonadas Coreògrafs: Daniel Rosado 12 min

Intèrprets: Yasmina Naim, Marta Casado, Gala Gómez, Angie Bustos,

Celina Lindenmayer, Camil·la Adrian i Boadas, Eva Jornet, Anna Solergibert i Rand Shahda

AREA actua a diferents espais de la Vila de Gràcia i altres

Dilluns 25 d’abril Auditori Jaume Fuster 18.30h a 19h gratuït

Composició instantània Intèrpret: ballarins del Programa de Formació 30 min

Dimarts 26 d’abril Espai Jove La Fontana 18.30h a 19.15h gratuït

Búfalo Coreògrafs i Intèrprets: CoCo Perro Ciego (Angie Bustos i Pau Camps) 12 min

Out of Order Coreògrafs i Intèrprets: Claudia Auzinger 8 min

Cherry Coreògrafs i Intèrprets: Sergi Rodriguez 8 min

DAYSPRING Coreògrafs i Intèrprets: Lili Biczó 8 min

Donde? No lo sé Coreògrafs i Intèrprets: Paula Erill i Andrea Verdugo 10 min

De-tonadas Coreògrafs: Daniel Rosado 12 min

Intèrprets: Yasmina Naim, Marta Casado, Gala Gómez, Angie Bustos, Celina Lindenmayer, Camil·la Adrian i Boadas, Eva Jornet, Anna Solergibert i Rand Shahda

Divendres 29 d’abril Carrer Verdi 12h a 13h gratuït Aparadors en moviment Lloc Botigues del carrer Verdi

Divendres 29 d’abril Poble Espanyol 10h a 20h entrada Poble Espanyol

Dansa/Circuit per el Poble Espanyol Organitza: Anna Solergibert (Quart Any de Formació) https://www.poble-espanyol.com/

Dissabte 30 d'abril Centre Cívic La Sedeta 1.30h a 12h gratuït

Composició instantània Intèrpret: ballarins del Programa de Formació n30 min

Diumenge 1 de maig Plaça del Sol 11h a 11.30h gratuït

YERMA Coreògrafs i Intèrprets: Suiti Sancho 10 min

Búfalo Coreògraf i Intèrpret: CoCo Perro Ciego (Angie Bustos i Pau Camps) 10 min

DAYSPRING Coreògrafs i Intèrprets: Lili Biczó 8 min

Shiro Coreògraf i Intèrpret: Miriam Marcé i Laura Amo 5 min

Dónde? No lo sé Coreògrafs i Intèrprets: Paula Erill i Andrea Verdugo 10 min

Plaça del Sol 13:45h a 14h

De-tonadas Coreògrafs: Daniel Rosado 15 min

Intèrprets: Yasmina Naim, Marta Casado, Gala Gómez, Angie Bustos, Celina Lindenmayer, Camil·la Adrian i Boadas, Eva Jornet, Anna Solergibert i Rand
Shahda